Як зняти касету велосипеда?
20.02.2022,
Ремонт і обслуговування / Трансмісія,
1 359,
0
Зняття касети велосипеда
Знімати касету доводиться, по-перше, для регулювання підшипників задньої втулки (в принципі, можна і не знімати, але зі знятою касетою регулювати зручніше втулку), або для заміни самих зірочок. Якщо в поїздці доведеться замінити спицю заднього колеса з правого боку, то касету теж потрібно знімати.
Звичайно, для того, щоб зняти касету, треба спочатку зняти заднє колесо.
Зняття касети – операція, загалом, нехитра. Але для її виконання потрібно багато (цілих два) спеціальних інструментів.
Касета притягнута до тріскачки шліцевою гайкою. Для того, щоб відвернути цю гайку, потрібний спеціальний інструмент – знімач касети. А для того, щоб касету утримати (відгвинчувати касету доводиться в напрямку вільного обертання заднього колеса), потрібний хлист. І ще потрібен гайковий ключ (розвідний або накидний) більше.
- Вставляємо знімач касети у шліцеву гайку.
- На найбільшу зірочку касети надягаємо хлист.
Утримуючи хлистом касету, обертаємо знімач гайковим ключем. Зусилля, швидше за все, знадобиться дуже пристойне.
Врахуйте, що шліцева гайка і найменша зірочка мають рифлену поверхню (щоб мимоволі не відкрутилася), тому при відвертанні лунає різкий звук (Хр-р-рясь!). Це нормально, не лякайтеся. - Відкручуємо повністю гайку, а потім знімаємо касету. Врахуйте тільки, що кілька маленьких зірочок можуть надягати на тріскачку незалежно, і між ними повинні бути шайби - прокладки. Ці зірочки і шайби треба акуратно зняти так, щоб вони не розсипалися під час розбирання. Краще їх знімати по одній, і акуратно десь розкладати, щоб не переплутати при складанні. Після цього знімаємо касету. Потім знімаємо пластикове захисне кільце (воно є не на всіх касетах)
- Касету знято. Тепер саме час уважно розглянути зуби зірочок і визначити ступінь зносу касети.
Касета, Велосипед, Ремонт, Обслуговування, Інструкція, Заміна